Dalších pár dní | Cowgirl v tréninku

17. července 2017 v 21:13 | Hann |  Dny na ranči
Uběhlo opět dalších pár prázdninových dnů a já jsem na ranči čím dál častěji. Rutinu péče o koně už mám zafixovanou a zvládám ji dělat automaticky. Stále mě baví, takže se moc změn neudálo.
Proto jsem se rozhodla věnovat tento článek převážně tréninku, kterým pod vedením své skvělé trenérky D. procházím. Tento článek bude také hojně doplněn fotkami, které se mi povedlo nasbírat.

Trénuji, jak nejvíce můžu. Nadšeně uvítávám všechy možnosti sednout na koně a zlepšovat se.

Kruhovka

Dříve mě trenérka brala spíše do kruhovky, kde jsem nemusela tolik řešit ovládání koně a zaměřovala jsem se na korektní sed a vysedání v klusu. Také se mnou v rámci jedné výukové hodiny D. udělala jedno velmi užitečné cvičení. Otěže jsem si přivázala na hrušku, jednou rukou jsem se chytla a trenérka ze země ovládala koně. Různě měnila směry, otáčela ho, zrychlovala a zpomalovala. Mým úkolem byla jediná věc - udržet se. Jako každý člověk, i já jsem ze začátku měla automatický reflex předklonění se dopředu. To je ale samozřejmě špatně, správně se v nečekané situaci musí zasednout co nejhlouběji do sedla, zpevnit sed a nenechat se vyvést z míry. Za tohle malé rodeo jsem hodně vděčná, v následujícím tréninku jsem naučené poznatky nejednou využila.
("Playboy", AQH)


Jízdárna

Samozřejmě probíhaly tréninky i na jízdárně. Trénovala jsem na nejrůznějších koních a nejrůznějšími způsoby. Jsem chválena za minimum zlozvyků, netahám koně za otěže, zvládám přesednout, pokud vysedávám na špatnou nohu, ovládání koně také zvládám bez větších problémů. Sama sobě tedy dělám radost. Dokonce jsem již zvládla překonat svoji první malou "trailovou" trasu, skládající se z kavalet a mostku. Ironií je, že to bylo zrovna v anglickém sedle, které jsme s G. chtěly vyzkoušet. Já jsem v něm ten večer seděla poprvé.
(Monet, kříženec hucula, na kterém jezdím pouze výjimečně, ale paradoxně s ním mám nejvíc fotek. :D)

Oko zkušeného jezdce si na fotkách jistě všimne, že i v anglickém sedle na prvních dvou fotkách si (nechtěně) uchovávám svůj westernový sed, o kterém svědčí především špičky směrem od koně. :D


Na této fotce můžete vidět valacha American Quarter Horse jménem Ooh Grays Dun It, jehož majitel je můj kamarád H. a jmenoval mě jeho vrchní ošetřovatelkou. Spolu s trenérkou a jednou slečnou K. máme výhradní povolení na něm jezdit. Pravidelně mu přeplétám copánky, tak se z něj postupem času stal takový můj mazánek. Je to teprve tříleťák a u D. je v tréninku. Právě s ním jsem zažila to zmiňované rodeo. Trenérka nám nachystala trošku složitější trailovou trasu a když jsem s Dunitem překonala kavaletu, měl z toho takovou radost, že se nečekaně rozklusal. Takže hezky zasednout dozadu, opřít se do třmenů a nohy od koně. Mírně přitáhnout otěže a nebezpečí bylo zažehnáno. Nemám já to skvělou trenérku? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 11. září 2017 v 22:25 | Reagovat

Přeju ti hodně úspěchů a posunování se dál v ježdění :-)

2 Reney Reney | 11. října 2017 v 20:55 | Reagovat

Páči sa mi tvoj blog *-*

3 Denise Denise | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 13:19 | Reagovat

Koně mi hodně chybí, přiznám se, že po úrazu jsem si zatím na koně nesedla, a to jsem byla aktivní závodnicí. No, alespoň skrz tvá písmenka se do toho zase mohu trochu vcítit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama